otwarte wtorek czwartek 9:00-11:00

Aktualności

Zapraszamy

UWAGA na końcu str. znajduje się łącze zgłoszeniowe. Prosimy o korzystanie.

Fot. Andrzej Łomża

Nasza propozycja na wiosnę 2024r

"Chorwacja – Bośnia – Czarnogóra - Albania"

I dzień – Zbiórka uczestników wycieczki w Sokołowie Podlaskim. Przejazd na lotnisko "OKĘCIE". Przelot do Splitu liniami lotniczymi LOT w godzinach ? Przejazd do Neum. Zakwaterowanie w hotelu Grand Hotel****. Obiadokolacja.

II dzień –Śniadanie. Przejazd do Mostaru - turecka starówka Kujundziluk, kamienny Stary Most, meczet Koski Mehmed-Paszy, dom Biśćevića, harem. Przejazd do Medzjugorie: Góra Objawień, Sanktuarium Maryjne, Kościół św. Jakuba. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

III dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Dubrownika. Zwiedzanie miasta "muzeum na wolnym powietrzu", gdzie każdy budynek jest zabytkiem: Brama Pile, Pałac Rektorów, Stradun, mury miejskie, klasztor Franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317r, Pałac Sponza, Słup Orlanda, Katedra NMP, kościół Św. Błażeja, studnia Onufrego. W drodze do Dubrownika Stari Ston i najdłuższy ciąg fortyfikacyjny w Europie zwany "chińskim murem". Przejazd do hotelu Palace **** w Petrovacu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

IV dzień – Śniadanie. Wycieczka do Albanii: Tirana - zwiedzanie: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja, Piramida– dawne muzeum Envera Hodzy, Szkodra- meczet ołowiany, kościół katedralny, zamek Rozafa. Przejazd do Kruje - "albańskiego Krakowa". Przejazd do Lezha – Mauzoleum Skanderbega. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

V dzień – Śniadanie. 8 godzinny rejs "fish picnik" po Zatoce Kotorskiej z posiłkiem (ryba z grilla) i degustacją wina. W trakcie rejsu postój na wyspie Matki Boskiej na Skale i w Herceg Nowi oraz wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VI dzień – Śniadanie. Wycieczka Budva: XV-wieczne mury, katedra romańska z IXw, kościół św. Trójcy, stare miasto – Cetynia – Park Narodowy Lovcen. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VII dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kotoru – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, położonego nad zatoką kotorską porównywaną często do krajobrazu norweskich fiordów, spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP. Przejazd do Splitu. Zakwaterowanie w hotelu San Antonio ****. Obiadokolacja.

VIII dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Splitu, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Cesarski Pałac Dioklecjana, Świątynia Jupitera, Mauzoleum Cesarskie, Perystyl, Westybul, Porta Aurea, średniowieczna starówka. Przejazd do Trogiru - starówka tego malowniczego miasta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO od 1997 roku: Katedra św. Wawrzyńca, Brama Lądowa, Twierdza Kamerlengo, Pałac Čipiko. Przejazd na lotnisko w Splicie. Lot do Warszawy w godz. ? Przejazd autokarem do Sokołowa Podlaskiego. Zakończenie wycieczki.

Cena: ok. 1800 zł./os. + 520 euro/os. Cena obejmuje: transfer autokarowy Sokołów Podlaski – lotnisko "OKĘCIE"- Sokołów Podlaski, opiekę pilota, usługi przewodnickie w języku polskim we wszystkich miastach objętych programem, bilet lotniczy LOT, (bagaż rejestrowany: 1 szt., do 23 kg, + bagaż podręczny: 1 szt. do 8 kg), transport autokarem LUX w Chorwacji, Bośni, Czarnogórze i Albanii, zakwaterowanie w hotelach klasy **** (pokoje 2 osobowe z łazienkami), wyżywienie (śniadania bufetowe i obiadokolacje zgodnie z programem), wstępy do zwiedzanych obiektów (katedra i piwnice Dioklecjana w Splicie, meczet i Dom Turecki w Mostarze, zamek w Kruji, cytadela i mury miejskie w Budvie, katedra w Kotorze, katedra w Trogirze, fish picknik), system słuchawkowy GUIDE TOUR, ubezpieczenie NNW+KL, opłatę na TFG, opłatę na TFP, podatek VAT.

Są jeszcze 22 miejsca !

Grupa Oddziału Rejonowego Związku Emerytów z Sokołowa Podlaskiego. była na podobnej wycieczce 13 lat temu. Zapraszamy do przypomnienia sobie przeżytych wrażeń, oraz doznań estetycznych i smakowych. To już będzie 14 lat.Byliśmy również z "Globem"

Rok 2023

Są jeszcze wolne miejsca!!

Lwówek Śląski, Drezno, Szwajcaria Saksońska, Skalne Miasto Bastei

 01.08 - 03.08.2023r.

.

Zapraszamy na tradycyjną wycieczkę w dniach 01 sierpnia do 03 sierpnia 2023 r

Uwaga! Uwaga! Zmiana programu i ceny.

Cena: 1680zł.

Osoby zapisane i zainteresowane prosimy o zapłatę. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc!!

Cena zawiera transport, 2 noclegi, wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacje, 1 kolację bankietową z imprezą taneczną, obiad w dniu powrotu, usługę pilota, ubezpieczenie NNW,KL.

Program wycieczki:

1 dzień - wyjazd w godzinach wczesno – porannych, po drodze zatrzymanie się w Lwówku Śląskim Zwiedzanie niezwykle ciekawego miasta, w programie min. spacer po Rynku, Ratusz Miejski, mury miejskie oraz zwiedzanie Browaru Lwówek w muzeum zgromadzone zostały dawne urządzenia, które służyły do wytwarzania piwa i jego przechowywania. Podczas zwiedzania poznanie procesu produkcji lwóweckiego piwa. Zobaczymy warzelnię piwa, leżakownie i rozlewnie. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Zgorzelcu lub okolicy, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – śniadanie, wyjazd do Drezna,miasta zwanego perłą baroku i Florencją Północy. Spacer po wspaniałej stolicy Saksonii Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby. Kierowanie się w stronę Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii – Wettynów. Następnie przejście w stronę Placu Teatralnego z operą Sempera. Zwiedzanie popularnego Zwinger - perły saksońskiego baroku znajdującej się w centrum Drezna. Jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Następnie udanie się do Kościoła Marii Panny zwanej po niemiecku: Frauenkirche – protestancki kościół, który uznawany jest jako symbol odbudowującego się Drezna. Po zwiedzaniu czas wolny w podziemnym pasażu Altmarkt-Galerie. Znajdują się tam liczne sklepy, bary, kafejki oraz restauracje. Powrót do obiektu, kolacja bankietowa z muzyką i imprezą taneczną, nocleg.

3 dzień śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Szwajcarii Saksońskiej, która uznawana jest za krainę skał i zamków. Największą atrakcją tego regionu jest grupa skalna Bastei oraz most Bastei. Przejazd autobusem wahadłowym po szlaku skalnym pod sam most Bastei - jest to zbudowany ze skał piaskowca most o długości 76,5 m. Zlokalizowany tuż nad rzeką Łabą. Wokół mostu rozlokowanych jest wiele platform widokowych skąd widać wielkie przestrzenie lasów, skał i pagórków. Następnie przejazd do Konigstein (Królewski Kamień). Zwiedzanie największej górskiej twierdzy w Europie, położonej w samym sercu Saksonii i należącej do najpiękniejszych umocnień w Europie. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną W trakcie powrotu obiad. Przyjazd w godzinach późno-wieczornych.


Cena może ulec zmianie z uwagi na inflację, nośniki energii, cenę paliwa

Turnus Rehabilitacyjny Łeba 2023 rok

Termin: 23.09 – 07.10.2023

Cena: 2850 zł /2900 zł 

Osoby zapisane prosimy o dopłatę do 1500 zł do końca maja 2023r.

Łeba to jedna z największych, najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Zakwaterowanie: Ośrodek"Zdrowotel"w pawilonie 2. Położony jest w lesie sosnowym, w zacisznym miejscu z dala od zgiełku i hałasu.Zaledwie 150 m od plaży. Jest to zespół pięciu pawilonów z zapleczem gastronomicznym i rehabilitacyjnym. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych typu standard z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym pokoju znajduje się łazienka, balkon, telefon, czajnik, wiatrochron i koc plażowy. Wszystkie okna z ekspozycją na stronę południową. Do dyspozycji gości: sklep, świetlica, kawiarnia, drink-bar, jadalnie, plac zabaw, boiska sportowe, tenis stołowy, przychodnia rehabilitacyjna, Internet WiFi. Akademia Zdrowia: wykłady, prelekcje, prezentacje z zakresu prozdrowotnego stylu życia i profilaktyki zdrowia. Obiekt serwuje dania tradycyjnej i współczesnej kuchni polskiej.Wyżywienie: 3 x dziennie. W programie:

Malta 2023

Wielokrotnie zapowiadana Malta – 8 dni. Wypoczynek i zwiedza

I termin 26.09 - 03.10 2023r.

II termin 10.10. - 17.10 2023r

Wielokrotnie zapowiadana Malta – 8 dni. Wypoczynek i zwiedza

Osoby, które wpłaciły zaliczkę prosimy o dopłatę złotówek.

Uwaga bardzo ważne dla uczestników wycieczki dotyczy bagażu: W ramach oferty zapewniamy bagaż podręczny (wnoszony do samolotu) o wymiarach 20x30x40 cm i wadze do 10 kg. Bagaż podlega restrykcjom bagażu podręcznego (płyny w buteleczkach max. do 100 ml. o łącznej objętości max. 1 l. brak możliwości przewozu ostrych narzędzi takich jak noże, nożyczki, pilniczki itp.).

 Istnieje możliwość wykupu bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg w cenie 420 zł.

 lub o wadze 20 kg. w cenie 740 zł. Należy to uczynić do końca czerwca.

Zapraszamy

Program wycieczki

 I dzień. Zbiórka Uczestników wycieczki w Sokołowie Podlaskim ok. godz 2:15 przejazd  na lotnisko Okęcie w Warszawie o godz. 4:30. Przelot na Trasie Warszawa – Luqa (Malta) w godz. 6:15 – 9:15. 2,5 godzinna autokarowo – piesza wycieczka: Three City: Birgu, Senglea i Cospicua. Transfer do hotelu min***. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg

II dzień.  Półdniowa autokarowa wycieczka do pierwszej stolicy Malty - Mdiny, zwanej również "Cichym Miastem". Spacer z przewodnikiem po wąskich uliczkach średniowiecznego miasta, katedra św. Pawła, twierdza. Przejazd na Klify Dingli - piękny widok na pełne morze oraz wyspę Filfla. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

III dzień. Śniadanie. Całodzienny indywidualny wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

IV dzień. Śniadanie. Półdniowa autokarowo - piesza wycieczka. Spacer z przewodnikiem po stolicy Malty -Valletta: City Gate, Triqir Repubblika, konkatedra świętego Jana, Pałac Wielkiego Mistrza, Fort Św. Elma, fontanna z czterema Trytonami, dolne i górne ogrody Barraka (wspaniały widok na Grand Harbour i fort St. Angelo). Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

V dzień.  Śniadanie. Całodzienny indywidualny wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

VI dzień. Śniadanie. Transfer autokarowy do portu w Cirkewwa, przeprawa promowa na Gozo. całodzienna wycieczka (połączona ze zwiedzaniem) po wyspie. Powrót promem na Maltę, przejazd do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

VII dzień. Śniadanie. Całodzienny indywidualny wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII dzień. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu o godz. 8:00. Przejazd na lotnisko. Lot na trasie Luqa (Malta) – Warszawa w godz. 9:50 – 12:45. Powrót do Sokołowa Podlaskiego Zakończenie wycieczki. 

Cena: 1800 zł./os. + 450 euro/os. Cena obejmuje: Bezpośredni lot na trasie Warszawa – Malta i Malta – Warszawa (bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm. i wadze do 10 kg. Istnieje możliwość dokupienia bagażu głównego 10 kg. lub 20 kg.), transfery autokarowe lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem, (organizację 4 autokarowych lokalnych wycieczek – bez wstępów,) usługę polskojęzycznych przewodników, ubezpieczenie NNW + KL, opłatę na TFG i TFP, podatek VAT. Uwaga!!! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Tu możesz zgłosić swoje uczestnictwo w organizowanej imprezie, uwagi i zapytania.