otwarte wtorek czwartek 9:00-11:00

Archiwum

Imprezy, które już za nami................

Łeba -Turnus rehabilitacyjny 23.09.23 - 07.10.23r.

Łeba to jedna z największych, najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Zakwaterowanie: Ośrodek"Zdrowotel" w pawilonie 2. Położony jest w lesie sosnowym, w zacisznym miejscu z dala od zgiełku i hałasu.Zaledwie 150 m od plaży. Jest to zespół pięciu pawilonów z zapleczem gastronomicznym i rehabilitacyjnym. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych typu standard z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym pokoju znajduje się łazienka, balkon, telefon, czajnik, wiatrochron i koc plażowy. Wszystkie okna z ekspozycją na stronę południową. Do dyspozycji gości: sklep, świetlica, kawiarnia, drink-bar, jadalnie, plac zabaw, boiska sportowe, tenis stołowy, przychodnia rehabilitacyjna, Internet WiFi. Akademia Zdrowia: wykłady, prelekcje, prezentacje z zakresu prozdrowotnego stylu życia i profilaktyki zdrowia. Obiekt serwuje dania tradycyjnej i współczesnej kuchni polskiej.Wyżywienie: 3 x dziennie. W programie:

Lwówek Śląski, Drezno, Szwajcaria Saksońska, Skalne Miasto Bastei, Konigstein (Królewski Kamień)

01.08 - 03.08.2023r.

Program wycieczki:

1 dzień - wyjazd o godz 6:00 z pod Urzędu Miasta. Po drodze zatrzymanie się w Lwówku Śląskim Zwiedzanie niezwykle ciekawego miasta, w programie min. spacer po Rynku, Ratusz Miejski, mury miejskie oraz zwiedzanie Browaru Lwówek w muzeum zgromadzone zostały dawne urządzenia, które służyły do wytwarzania piwa i jego przechowywania. Podczas zwiedzania poznanie procesu produkcji lwóweckiego piwa. Zobaczymy warzelnię piwa, leżakownie i rozlewnie. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Motel Łużycki obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – śniadanie, wyjazd do Drezna,miasta zwanego perłą baroku i Florencją Północy. Spacer po wspaniałej stolicy Saksonii Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby. Kierowanie się w stronę Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii – Wettynów. Następnie przejście w stronę Placu Teatralnego z operą Sempera. Zwiedzanie popularnego Zwinger - perły saksońskiego baroku znajdującej się w centrum Drezna. Jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Następnie udanie się do Kościoła Marii Panny zwanej po niemiecku: Frauenkirche – protestancki kościół, który uznawany jest jako symbol odbudowującego się Drezna. Po zwiedzaniu czas wolny w podziemnym pasażu Altmarkt-Galerie. Znajdują się tam liczne sklepy, bary, kafejki oraz restauracje. Powrót do Motelu Łużyckiego, kolacja bankietowa z muzyką i imprezą taneczną, nocleg.

3 dzień śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Szwajcarii Saksońskiej, która uznawana jest za krainę skał i zamków. Największą atrakcją tego regionu jest grupa skalna Bastei oraz most Bastei. Przejazd autobusem wahadłowym po szlaku skalnym pod sam most Bastei - jest to zbudowany ze skał piaskowca most o długości 76,5 m. Zlokalizowany tuż nad rzeką Łabą. Wokół mostu rozlokowanych jest wiele platform widokowych skąd widać wielkie przestrzenie lasów, skał i pagórków. Następnie przejazd do Konigstein (Królewski Kamień). Zwiedzanie największej górskiej twierdzy w Europie, położonej w samym sercu Saksonii i należącej do najpiękniejszych umocnień w Europie. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną W trakcie powrotu obiad. Przyjazd w godzinach późno-wieczornych.

Już tam byliśmy we wrześniu 2014 roku.

 Węgry w dniach 06.05.23 -12.05.23r.

"Eger – Zakole Dunaju – Budapeszt – Balaton"

Program wycieczki

I – dzień • Zbiórka Uczestników wycieczki w Sokołowie Podl. o godz. 04.00. • Przejazd przez Polskę i Słowację do Egeru • Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – minaret, Pałac Biskupa, Bazylika, słynne winiarnie w dolinie "Pięknej Pani" (degustacja win, możliwość zakupu różnorodnych gatunków win). • Obiadokolacja • Przyjazd do Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu ***, nocleg. II – dzień • Śniadanie • Przejazd do Estergom - dawna siedziba królewska, miejsce chrztu Węgrów w 1000 r. Zwiedzanie największej na Węgrzech bazyliki • Przejazd do Vysehradu - ruiny XIII-wiecznego zamku (Pałac, Baszta Wodna, Wieża Salomona) • Przejazd do Szentendre – miasto artystów z licznymi galeriami i restauracjami. Spacer po barokowym Starym Mieście, cerkiew Blagovestvenska, muzeum Marcepana • Czas wolny dla Uczestników wycieczki • Powrót do Budapesztu, krótki odpoczynek w hotelu • Obiadokolacja regionalna w restauracji TROFEA, bardzo bogate menu, występ zespołu folklorystycznego • Powrót do hotelu • Nocleg. III – dzień • Śniadanie. • Zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem – bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Parlament, Wzgórze Gellerta, Zamek Królewski na Wzgórzu Zamkowym, Galeria Narodowa, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Zespół Zamkowy Vajdahunyad, (w trakcie zwiedzania czas dla uczestników wycieczki). • Powrót do hotelu, krótki odpoczynek • Obiadokolacja • "Budapeszt nocą" - rejs statkiem po Dunaju • Powrót do hotelu, nocleg IV – dzień • Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Veszprem (miasto królewskie) – Pałac Biskupi, Katedra Św. Michała z kaplicą św. Gizeli żony św. Stefana, "Ovaros Ter", Brama Bohaterów. Przejazd do Balatonfured – zwiedzanie miasteczka-kurortu nad Balatonem, czas dla uczestników wycieczki – plaża, port jachtowy • Wycieczka na płw. Tihany - Opactwo Benedyktyńskie z 1055 r., czas na zakupy regionalnych pamiątek • Przejazd do hotelu nad Balatonem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg V – dzień • Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Balatonem • Obiadokolacja, nocleg VI – dzień • Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Godollo, zwiedzanie pałacu Antala Grassalkovicha, ulubionego miejsca odpoczynku cesarzowej Elżbiety "Sissi", przejazd do Miskolca. 3 – godzinna wizyta w kąpielisku termalnym. Obiadokolacja. • Przejazd do Koszyc. Zakwaterowanie w hotelu ***, nocleg VII – dzień • Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Spacer po Starym Mieście w Koszycach. Przejazd do Polski (obiad na trasie przejazdu). Przyjazd do Sokołowa Podlaskiego w godzinach wieczornych.

Uczestnicy wycieczki bardzo dziękują Pilotce Wycieczki p. Kamili.

Świeradów Zdrój

Zakwaterowanie: Hotel*** Świeradów posiada 3 gwiazdki, znajduje się w Świeradowie Zdrój, malowniczo położonym kurorcie nad rzeką Kwisą pomiędzy Grzbietami Wysokim a Kamienickim Gór Izerskich, od lat przyciągającym kuracjuszy i turystów. Położony w otulinie miejskich parków jest oddalony około 150 m od Domu Zdrojowego. Hotel trzy-kondygnacyjny, dysponuje 32 pokojami wszystkie posiadają łazienki, TV. Obiekt posiada własną restaurację ogródek piwny i zadaszonego grilla. Dobrze wyposażona baza rehabilitacyjna umożliwia odpoczynek i rehabilitację.

Wyżywienie: 3 x dziennie, śniadania i kolacje w formie bufetu szwedzkiego, obiad serwowany do stolika.

Program: wieczór grillowy na zewnątrz (zadaszony grill), wieczorek taneczny ze słodkim poczęstunkiem,
wycieczka z przewodnikiem po Świeradowie.
Termin: 15.04 - 27.04.2023

KAZIMIERZ DOLNY – KRAKÓW – WIELICZKA - SANDOMIERZ Termin 26-07 – 29.07 2022

 PROGRAM WYCIECZKI.

 1 dzień 26 lipca wtorek - wyjazd o godz. 6:00 z pod Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim, przejazd do Kazimierza Dolnego, zwiedzanie: rynku, Klasztoru Reformatów, Kościoła Farnego, Spichlerza Mikołaja Przybyły oraz ruin zamku obronnego. Wejście na basztę i Górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się przepiękna panorama na miasto. Wyjazd w drogę do Krakowa, przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – śniadanie, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem lokalnym: Wzgórze Wawelskie – Katedra Wawelska z Grobami Królewskimi, krypty Marii i Lecha Kaczyńskich, dzwon Zygmunta oraz Zamek Wawelski: dziedziniec, rzeźba Smoka. Spacer po starówce: Rynek, Kościół Mariacki ze wspaniałym gotyckim ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice – renesansowe hale targowe, gdzie można kupić pamiątki, mury obronne, Brama Floriańska, Barbakan. Powrót do ośrodka, obiadokolacja w formie bankietu z DJ, nocleg.

 3 dzień - śniadanie, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni z przewodnikiem, który opowie o historii i tajemnicach kopalni, grupa odwiedzi niezwykłe miejsca, wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby, maszyny i narzędzia górnicze wszystko na blisko 3 kilometry krętych korytarzy, a także pozna Legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg. 4 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Sandomierza – zwiedzanie miasta Śladami Ojca Mateusza - przewodnik opowie o przygodzie Sandomierza ze znanym serialem, w poszukiwaniu filmowych miejsc: Sandomierski Rynek Starego Miasta, Przystanek autobusowy i sklep przy Bramie Opatowskiej, Posterunek policji. Następnie Podziemna Trasa Turystyczna – słynne lochy w Sandomierzu to dawne średniowieczne magazyny kupieckie. Przez wieki wykorzystywane przez sandomierskich handlarzy przetrwały do naszych czasów. Obiad. Wyjazd. Powrót do Sokołowa Podlaskiego w godzinach wieczornych.

Drezno i Szwajcaria Saksońska Sierpień 2023 r.

"Tyrol.Liguria Cinque Terre, Bolonia i troszkę mniej znanej Toskani…"

 od 25 września 2021 r

do 03 października 2021 r

Tutaj zaczyna się Twój tekst. Kliknij w tym miejscu i 

Andaluzja – zwiedzanie i wypoczynek

01.06. – 08.06. 2019 rok